O mně

Jmenuju se Andy ze Záhořských luk a jak jste jistě poznali, jsem jezevčík standard dlouhosrstý. Narodil jsem se v CHS ze Záhořských luk v Záhoří u Písku u pana Luďka Průši. Vybrala si mě moje panička a společně jsme absolvovali zkoušky lovecké upotřebitelnosti, výstavy a stal jsem se chovným psem. Jsem nositel titulů Český šampion práce, Diviačar (z mezinárodních zkoušek honičů), U (ze všestranných zkoušek a Memoriálu Rudolfa Kristla) a dvakrát Klubový vítěz speciální barvářské soutěže KCHJ ČR.

Moje významné úspěchy v pracovních zkouškách a soutěžích

  • Vítěz Pracovního poháru Klubu chovatelů jezevčíků ČR 2011 a 2012
  • 2. místo na mezinárodních Honičských zkouškách Klubu honičů (r. CACIT, CACT, Diviačiar, 2011)
  • 3. místo na Memoriálu Rudolfa Kristla 2012 (U)
  • vítěz Memoriálu Josefa Brzáka 2012 + Nejlepší stopa (BZ+ BZH, 2× CACT)
  • 2. místo na Memoriálu J. Brzáka 2011 + Nejlepší barva (ZN a BZ)
  • dvakrát 1. na Speciální barvářské soutěži KCHJ ČR (2013 CACIT, CACT, 2015)
  • dvakrát 2. místo na Speciální barvářské soutěži KCHJ ČR (2014, 2016)
  • 3. místo na Poháru Plzeňska 2015 (LZ + BZ)
  • 4. místo na Evropském poháru – všestranné soutěži jezevčíků podle FCI (Ec-Vp) v Lengau – Rakousko (2015)
  • 3. místo na Poháru Českého středohoří 2016 + cena Nejlepší les

Zkoušky lovecké upotřebitelnosti, které jsem složil

ZV I. c., BZ I. c., ZN (81 b.), LZ I. c., BZH I. c., mez. HZ I. c. , SZVP I. c., PZ II. c., VZ II. c., ZVVZ I. c., Zkouška z hlasitosti na stopě I. c., Evropský pohár – všestranná zkouška Ec-Vp podle FCI, ZVVZ I. c.

Další informace

Zdraví: PRA/katarakta a ostatní dědičná oční onemocnění negativní (vyšetření 1. 6. 2012, MVDr. J. Beránek, Pardubice)

Povaha: Pes klidné, přátelské povahy, bezproblémové vztahy s lidmi, dětmi i psy. Poslušný, ovladatelný, spolupracující, velmi inteligentní lovecky vedený pes s velkou chutí do práce.

Vzhled: Pes červené barvy se slabou příměsí černé a mírným nádechem mahagonového odstínu, výborná kvalita srsti. Krásná, ušlechtilá, výrazná samčí hlava s vyjádřeným výrazem, dobrý závěs. Kostra středně silná, pevná hřbetní linie horní i spodní s dobře nasazeným ocasem, krásná hruď. Chrup úplný, skus nůžkový, oko tmavě hnědé. Hmotnost 9,3 kg.

Krytí: Pes výborných loveckých vlastností, univerzální lovecká upotřebitelnost (2 × titul „U“), hlasitý na stopě – Zkouška hlasitosti na stopě v ČR i v Rakousku – hlasitost 4, 5 × zapsáno v rodokmenu u výsledků zkoušek, vynikající práce na barvě, využíván v myslivecké praxi.